Punkt Konsultacyjny ds. REACH i CLP

Punkt Konsultacyjny ds. REACH i CLP

Podstrony:
« Powrót
Korzyści z szybszego przedłożenia dokumentacji REACH 19 marca 2018

 

ECHA / NR / 18/14
 
Przedłóż dokumentację rejestracyjną  przed końcem marca a  otrzymasz decyzję ECHA dotyczącą rejestracji w ciągu trzech tygodni. Jeśli złożysz swoją dokumentację rejestracyjną w kwietniu lub maju, może upłynąć do trzech miesięcy, zanim  ECHA podejmie decyzję .
 
Helsinki, 14 marca 2018 r.
- Przedsiębiorstwa, które przedłożą dokumentację rejestracyjną przed końcem marca, otrzymają decyzję o jej kompletności od ECHA w ciągu 21 dni od daty przedłożenia. W przypadku dokumentacji przedłożonej po 1 kwietnia można czekać na decyzję EChA   nawet do końca sierpnia 2018 r. Ten czas jest określony w rozporządzeniu REACH, jest to czas potrzebny Agencji   na przetworzenie dużej liczby dokumentacji rejestracyjnych z racji tego, że zbliża się ostateczny termin rejestracji 31 maja 2018 r.
 
Przed przedłożeniem dokumentacji pamiętaj, aby uruchomić wtyczkę asystent walidacji w IUCLID (asystenta sprawdzania poprawności)   aby upewnić się, że posiadasz wszystkie wymagane informacje. Prześlij swoje dossier tylko wtedy, gdy asystent walidacji wykaże, że nie masz żadnych błędów. Jeśli jednak asystent walidacji nie wskaże żadnych błędów, nie oznacza to automatycznie, że dokumentacja jest kompletna. Pracownicy ECHA mogą ręcznie sprawdzać niektóre części dokumentacji, a kontroli kompletności nie można powtórzyć za pomocą asystenta walidacji. Zapoznaj się z dostępną pomocą, aby zapoznać się z tymi ręcznymi kontrolami.
 
Jeśli jesteś wiodącym rejestrującym, pamiętaj, że powinieneś złożyć dokumentację na tyle wcześnie, aby dać rejestrującym członkom czas na złożenie dokumentacji  do dnia 31 maja 2018 roku.
 
Aby wesprzeć Cię w przygotowaniach, od 16 marca REACH-IT otwarte będzie 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Narzędzie może być niedostępne w poniedziałek rano od 7:00 do 10:00 EET (czas w Helsinkach) w celu konserwacji. Wsparcie za pośrednictwem centrum informacyjnego ECHA jest jak zwykle dostępne w godzinach pracy Agencji.